Už je to rok, co jsem měl tu čest poznat Milana Zelinku. Tenkrát jsme pořádali finále projektu Hledá se Junior a on tam přijel podpořit svého bratrance Radka. Zaujalo mne, že neváhal přijet velkou dálku jen proto, aby si mohl prohlédnout vodu na které se závod konal a probrat s Radkem taktiku. Poté se zase odebral zpět domů. Možná by na tom nebylo nic moc divného, ale úplně jsem zapomněl dodat, že Milan je odkázaný na invalidní vozíček. Zapomněl jsem na to proto, že kdybych ho znal jen na dálku, tak bych si podle jeho životního elánu a nasazení nikdy nemyslel, že toto všechno dokáže člověk v této situaci. Myslím, že se od něj můžu spoustu učit…

Při prvním rozhovoru sním, jsem poznal, že je to velmi zapálený chlapík do rybařiny. Rozjížděl v té době svůj vlastní rybářský eshop, kterému věnoval veškerý svůj volný čas. Zajímalo mne samozřejmě co v něm nabízí a tak jsme si vyměnili kontakty. Od té doby jsme spolu ve spojení a Milan si nenechá ujít jedinou šanci podpořit naše různé projekty a aktivity. My jsme za to samozřejmě rádi a velice si vážíme jeho pomoci.

Nedávno mě napadlo udělat sním krátký rozhovor, aby i ostatní lidé měli možnost alespoň trochu poznat člověka, kterého já osobně moc obdivuji a třeba poznají i nový eshop s jehož službami je spousta lidí velice spokojena. Tak pojďme na to.

Ahoj Milane, řekneš nám na začátek něco o sobě ?

Ahoj Tome, je mi 28 let a bydlím v malé vesničce Hrabětice na Znojemsku. Ze všeho nejvíc mám rád rybaření, ale baví mě i práce na počítači jako například tvorba grafiky a stříhání videí. Také moc rád sleduji fotbal at už amatérský u nás na vesnici nebo profesionální v televizi. Rybaření se věnuji prakticky od 10 let, ale sportovnímu rybolovu jako takovému se věnuji od mých 20 let.

V úvodu jsem se zmínil o Tvém bratranci Radkovi. Vy spolu chytáte často že?

Ano rybaříme spolu asi nejčastěji. Prakticky pokaždé když máme oba volno, tak Radek přijede ke mně a vyrazíme tady u nás na malý 2 ha svazový revír. Víš my se perfektně doplňujeme, takže i když ryby neberu a všichni ostatní kolem vody jsou rozmrzelí, tak mi jsme stále vysmátí a proto s ním rybařím moc rád.

Máš vyzkoušené nebo zjištěné nějaké soukromé revíry kam si lidé jako ty, myslím tím na vozíku, mohou bez problémů zajet zarybařit?

Soukromých revírů mám pár vyzkušených. Co se týče rybolovu a přístupu k vodě, tak jsem se s problémem nesetkal. Vždy se najde pár míst, kam se z vozíkem dostanu. Ale když chci vyrazit na více dní, tak to už problém docela je. Takový, který mi vyhovuje jsem našel zatím pouze jeden a tam jezdím pravidelně každý rok.

Můžeš nějaké tvé oblíbené doporučit?

Soukromé revíry kde se najde vždy pár míst s dobrým přístupem k vodě, mohu doporučit Štěrkáč Zaječí, Asuán, Sportovní rybolov Božice, Sportovní rybaření Božejov a Jezero Katlov. Soukromí revír, který mi vyhovuje na delší výpravy a kam jezdím pravidelně, můžu doporučit Sportovní rybolov Kubšovka. Je tam perfektní zázemí, pohodový správce, který pomůže, poradí a obstará vše, co kdo chce a v neposlední řadě super majitel, který mi vždy se vším vyšel vstříc.

Myslíš, že je těchto vod v České republice dostatek?

Myslím si, že soukromých revírů je v ČR až příliš, ale jen málo na vysoké úrovni.

Jak vlastně vypadá u vody rybařina v tvém podání?

Já osobně si říkám rybář teoretik. Vzhledem k mému zdravotnímu stavu vlastně nic nezvládnu, takže se snažím vymýšlet taktiku, krmnou kampaň, jaká montáž by mohla fungovat atd. Proto moje příprava začíná již doma u PC, kde na internetu hledám různé informace o daném revíru. Spoustu lidí si možná řekne, co s toho mám, proč to dělám, když nic nezvládnu. Ale pro mě rybaření znamená strašně moc. Sedět v přírodě, vymýšlet strategii, čekat na záběr a až ten záběr přijde, tak netrpělivě čekat jestli se parťákovi povede ryba zdolat a jak bude velká. To je pro mě rybaření a to mám tak rád.

Vím, že jsi před nedávnem spustil svůj vlastní internetový obchod pro rybáře. Co například nabízíš?

Ano, už to bude téměř 3 roky co v rybařině i podnikám. Nabízím různé zboží předních českých i zahraničních firem, ale také prodává své výrobky jako například zakrmovací kobry, rohlíkové boilies a klasické boilies v ucelených řadách.

Rohlíkové boilie – jak tě napadlo pustit se do výroby právě této nástrahy?

V té době jsem nevyráběl nic pod svou značkou a tou jsem chtěl změnit. Přemýšlel jsem, co by bylo pro začátek asi nejjednodušší a dalo by se to vyrábět doma. Napadlo mě tedy rohlíkové boilies. Začal jsem tedy shánět informace na internetu, vyrobil pár vzorků a zjistil, že to půjde. Rohlíkové boilies již teď vyrábím druhým rokem a dovolím si říct, že docela kvalitně. Peču si vlastí těsta, do kterých přidávám rovnou barvivo a aroma, takže jsou rohlikáče barveny a aromatizovány po celém objemu a ne jen na povrchu.

Měl jsem díky Tvé štědrosti možnost chytat na tebou vyráběné klasické boilie. Mimochodem, byl jsem velice spokojen s jeho okamžitou účinností. Je až neuvěřitelné jak jsi akční ! Jaké máš momentálně boilie v nabídce?

Akční to já jsem. Furt něco vymýšlím a někdy už lezu ostatním na nervy, protože potřebuji často s něčím pomoct. Každopádně moc děkuji za chválu a jsem rád, že jsi byl spokojen. Momentálně mám v nabídce dvě příchutě boilies a to Scopex/Squid, které je takové univerzální a Černý pepř/Asa, které je selektivní a má dlouhou dobu rozpadu. Ke každé příchuti nabízím také boilies v dipu, dip, booster a obalovací pastu.

Plánuješ do budoucna ještě nabídku boilie rozšířit?

Ano, momentálně doladuji vanilku a v létě bych chtěl ještě vyjet ještě s příchutí tuňák. V těchto dnech ještě ladím jednu novinku a to malé válečky známe jako dumbles. Tyto dumblseky budu zatím vyrábět ve dvou příchutích Scopex/Squid a Vanilka. Doba rozpadu bude jedna hodina a budou určeny pro lov na method feeder.

A ještě poslední otázka. Jakého Tvého úlovku si vážíš nejvíce?

Já si vážím každé chvíle strávené u vody a případný úlovek baru jako bonus. Ale nejvíce si vážím asi lysce ze společné výpravy s Radkem. Vážil necelých 17 Kg a byl zdoláván na feeder. Byl to neskutečný adrenalin jestli se nepřetrhne vlasec, jestli vydrží malý háček nebo jestli se kapr nevypne.

Milane moc Ti děkuji za rozhovor a doufám, že se zase co nejdříve uvidíme! Měj se dobře!!!

Já moc děkuji za příležitost dělat tento rozhovor a těším se na to, až se zase uvidíme.

Autor: Tomáš Pecka Night Hunters CZ Fishing