Chtěl bych se s Vámi podělit o svoji podzimní výpravu, která dopadla na výbornou. Absolutně jsem netušil , co mě čeká... Jaká voda a jaké ryby, jestli vůbec nějaké. Výpravu jsem bral spíše jako dovolenou, už jen kvůli parádnímu ubytování mezi lesy a výhledu na rybník, který byl lemovaný podzimními barvami....

Po příjezdu jsem se šel hned projít, abych od místních zjistil, jaká je situace na rybníce... Dozvěděl jsem se, že tu jsou převážně kapříci okolo 20cm a pár větších, kteří se prý nedají moc chytit. Měl jsem plnou hlavu myšlenek a po zpáteční cestě jsem přemýšlel... Jestli krmit hodně, nebo málo. Zda lovit spíše v hloubce, nebo v mělčině.

Po vybalení všech věcí jsem byl konečně připravený nahodit. Pro první nához jsem zvolil mělčinu (cca 1,4m) a druhý prut jsem hodil na hranu, která byla přibližně ve 2,5 metrech. Mělké místo jsem zakrmil kuličkami ANCHOVY RED, které jsem doplnil kukuřičními peletami. Pro zakrmení místa, kam jsem měl v plánu nahodit druhý prut jsem zvolil příchuť AZTÉCKÉ VANILKY... Na první prut pod háček jsem zvolil anchovy red v dipu a do místa, zakrmeného aztéckou vanilkou, jsem nastražil aztéckou vanilku v dipu... Oba pruty jsem ještě doplnil o PVA s rozpustným boiliem...

Cca po 10 minutách začal drnčet příposlech signalizující záběr na prutu v mělčině. Měl jsem obrovskou radost, že přišel první záběr tak brzy. Zasekl jsem a pomalu začal navíjet... Necítil jsem skoro žádný odpor a u břehu na mě vykoukl kapřík o délce 27cm :). Než jsem stihl malého divocha odháčkovat, přišel záběr na druhý prut a na břeh se podíval další kapřík, přibližně stejně velký. Do večera jsem měl ještě 20 takových násaďáčků.

Začínal jsem být trochu zoufalý a nechybělo mnoho, abych udělal z prutů oštěp a poslal je směr les :). Před setměním jsem stále vymýšlel, co mám udělat, abych vyselektoval malé kapry. Místa jsem nechal stejná, ale předělal jsem montáže, zvětšil háčky a nástrahy. Na prut, který byl v mělčině, jsem se rozhodl pro dvě kuličky, místo jedné... Příchuť jsem zanechal, nebyl důvod ji měnit, protože fungovala... Na druhý prut jsem zkusil dát na noc 2 kuličky TUŇÁKA. Bylo nahozeno a nezbývalo, než to nechat na Svatém Petrovi.

Přišla půlnoc a s ní jízda, na kterou jsem tolik čekal. Příposlech nestíhal pípat a ryba jela přes brzdu. Zasekl jsem a během prvních vteřin jsem věděl, že netáhnu na břeh 30cm. Byl to dlouhý a těžký boj, který skončil 1:0 pro mě :). V podběráku jsem měl nádherného šupináče o váze 18kg. Samozřejmě jsem nemohl vynechat společné focení, poté byl šetrně vrácen vodě. Na montáži jsem nic neměnil a poslal ji opět do stejného místa. Zbytek noci byl klidný, bez záběru.

Ráno jsem zakrmil partiklem, což nebyla ve výsledku šťastná volba. Okamžitě začali být aktivní o5 malí kapříci. V poledne jsem vytáhl pruty a vyrazil do lesa, abych si trošku zahoubařil. Ale bylo to stejné, jako s rybami, samé malé :).

Než se setmělo, připravil sem si kyblík na zakrmení. Vybral jsem halibut pelety a zakrmil jimi obě místa. Pod háčkem zůstává na prvním prutu dvojice kuliček anchovy red, které jsem obalil pastou anchovy red. Druhý prut obsadila aromatická aztécká vanilka, kterou jsem také doplnil o obalovací pastu. Okolo 21té hodiny přišel záběr, který začal velice opatrně, ale během chvilky se solidně rozjel. Patnáctikilový lysec přišel na aztéckou vanilku. Udělal jsem pár fotek a kapra vydal zpět vodě. Měl jsem obrovskou radost. Vše jsem ponechal a nahodil na hranu, jen trošku hlouběji.

Záběr jsem dostal až ráno, po 6té hodině, kdy se mi rozjel prut z mělčiny na ANCHOVY RED. Po snadném boji skončil v podložce kapr se 13ti kily. Během dne jsem pruty nenahazoval, protože jsem neměl tolik sil a nervů bojovat s těmi kapřími miminy. K večeru jsem nakrmil prakem a kobrou obě místa a zvolil úplně stejné nástrahy, doplněné o PVA .

Měsíc svítil a oproti minulým nocím se o pár stupňů ochladilo. Možná proto nepřišel tuhle noc žádný záběr. Následující den nebyl příliš zajímavý a mě čekala poslední noc. Pro dnešní noc nesvítil na nebi měsíc, bylo o dost tepleji, foukal slabý vítr a byla velká aktivita ryb na hladině. Bylo na co koukat :)... Rozhodl jsem se dát na oba pruty po dvou kuličkách s příchutí anchovy red. Prut v mělčině byly kuličky s dipem a druhý prut byly kuličky obalené pastou.

Přibližně 4 hodiny po náhozu přišla jízda na prut, jenž byl hozený na hraně. Okamžitě jsem cítil velký odbor, silné výpady a snahu nedostat se ke břehu. Po krásném boji jsem dostal na břeh kapra s pořádným břichem. Tajně jsem doufal, že váha bude kolem 22kg. Ale bohužel, váha se zastavila na 19,5kg. I tak jsem byl šťastný a spokojený, byla to velice pěkně stavěná ryba. Tu noc mi přišli ještě 2 kapři o váze 12 a 14 kg. Během dopoledne jsem začal balit se spokojeným pocitem, že jsem vyhrál nad těmi malými kapříky a našel cestu k těm velkým.

Rád bych shrnul výpravu a poukázal na to, že boilies ANCHOVY RED u mě nemá konkurenci a díky němu jsem se dostal k nádherným rybám.

Přeji Vám krásné úlovky a hodně zábavy s produkty ZELIFISHING!!!

Roman Hauf - Soldát