Zdar Zeli bando,

Vzhledem k tomu, že začal Nový rok, tak jsem se rozhodl napsat, jak byl ke mně štědrý svatý Petr v roce 2019.

Jako každý rok není u mě měsíc, co bych nebyl aspoň dvakrát na rybách. Vzhledem k tomu, že mám možnost i v těch největších mrazech jezdit na jeden krásný revír, tak tím pádem chytám celý rok.

Letošní jaro bylo pro mě velmi špatné, protože jsem se nemohl na žádné vodě prochytat přes násadu na nějakého lepšího kapříka nad 8 Kg, ale i to se stává.

Začátkem května jsem se s kamarádem zúčastnil jako každý rok rybářských závodů Papajamustang cup, kde jsme po ne moc hezkém startu, vybojovali krásné 2. místo.

 

 

 

 

 

Po závodech jsem za začal hojně navštěvovat svazové vody, kde jsem pořád čekal na trošku solidní rybu, která nakonec přišla a byl to šupinách o váze kolem cca 15 Kg. Ten samý večer mi přišla i druhá větší ryba přes 10 Kg. Byl jsem šťastný, že to čekání od jara se nakonec vyplatilo.

 

V srpnu jsme se pak opět s kamarádem zúčastnili závodu Pohoda Cup Božice, který byl na 3 nejtěžší ryby. Tam už jsme, ale takové štěstí neměli. Sice jsme chytli prvního bodovaného kapra závodu, ale přes velmi těžké místo, kde sice ryba byla jsme se nedokázali přehoupnout přes 8 Kg hranici, a když už jsme měli na háčku nějakou větší rybu, tak velmi dobře věděla, kam má zajet aby nás přelstila. Nějaké ryby jsme, ale nakonec pochytali a vybojovali pro nás pěkně 8. místo.

 

V září jsem byl s druhým kamarádem na 24 hodin na svazové vodě, kde jsem si velmi krásně zachytal a zvedl si osobáček v amurovi, který měřil 89 cm a vážil 8 Kg.

 

To je asi vše co bych tak mohl o letošním rybářském roce napsat.

Všem slušným rybářům přeji krásný nový rok plný úspěchů jak v rybařině, tak v osobním životě.

Za ZeliFishing Ondra Čapek